Wejście do galerii
Strona główna » CTE » o fundacji

Fundacja COMMITMENT TO EUROPE arts & business

Fundacja COMMITMENT TO EUROPE arts & business powstała w 2003 roku. Misją fundacji jest inicjowanie współpracy oraz aktywne uczestnictwo we wzajemnym wspieraniu działań światów biznesu i sztuki. Partnerami Fundacji są zarówno instytucje kulturalne, jak i firmy zaangażowane w działania wspierające i promujące kulturę i sztukę - COMMITMENT TO EUROPE arts & business stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy światami sztuki i biznesu.

 

 

 

***

 

 

„Powstanie Fundacji COMMITMENT TO EUROPE arts & business  uważam za bardzo dobry pomysł. W Polsce nie mamy zbyt wielu płaszczyzn, na których zbliżałyby się światy kultury i biznesu. Wzajemny dialog ułatwi nam, ludziom biznesu, podejmowanie ważnych decyzji z zakresu sponsoringu kulturalnego. Z drugiej strony przedstawiciele sztuki otrzymają większy i łatwiejszy dostęp do firm – potencjalnych sponsorów. Zapewne rola platformy wymiany doświadczeń oraz funkcja doradcza, jaką dla obu stron może pełnić Fundacja, będzie ważna dla wzajemnej współpracy”

Józef Wancer, Prezes Zarządu Banku BPH

 

 

„Jest wiele firm, które chętnie wydałyby pieniądze, ale chcą wiedzieć przez kogo i do kogo one przepłyną. I mają do tego prawo. Dlatego jak najszybciej trzeba zapełnić tę pustkę instytucjonalną (…)  Fundacja COMMITMENT TO EUROPE arts & business, stara się być zarodkiem takiej platformy kulturalnej, dlatego powinno robić się wszystko, by Wam pomóc i by było o Was głośno. Fundacja mogłaby stać się agendą firmowaną przez państwo, działającą transparentnie pod względem prawnym, co pozwoliłoby na tworzenie symbiozy biznesu i kultury. Fundacja ma wiele możliwości, by zarówno informować o możliwościach sponsorowania, a jednocześnie promować mecenasów.”

Kazimierz Kutz, reżyser, poseł na Sejm RP

 


„To bardzo dobrze, że wreszcie pojawiła się instytucja, która postanowiła zająć się łączeniem biznesu ze sztuką dla dobra obu stron. Do tej pory brakowało w Polsce takiej działalności, o czym mogłem się przekonać sam, próbując kompletować budżet w celu realizacji różnego rodzaju ambitnych przedsięwzięć artystycznych, czy kulturalnych, jako producent. W Polsce jest bardzo mało pieniędzy na kulturę i sztukę, więc jeżeli powstaje Fundacja, która chce zająć się tą sprawą, to bardzo mnie to cieszy. Od pewnego czasu, obserwuję działania COMMITMENT TO EUROPE arts & business i widzę, że radzi sobie o­na znakomicie, odnosząc coraz większe sukcesy. Wiem, że do Fundacji zgłaszają się coraz częściej zarówno reprezentanci kultury, jak i biznesu, jedni pytając o to, czy Fundacja może pomóc w znalezieniu pieniędzy na jakieś przedsięwzięcie, drudzy prosząc o radę, jakiego wartościowego artystę można wesprzeć, bo mają na to budżet. Tak rozumiana idea promowania wartościowych zjawisk artystycznych w Polsce jest mi bardzo bliska, dlatego postanowiłem włączyć się w działalność Fundacji.”

Maciej Orłoś, prezenter TVP

 

 „Firma Siemens, która reprezentuję, ma  z Fundacją COMMITMENT TO EUROPE arts & business wspólny mianownik: zależy nam na promowaniu artystów polskich. Uważam, że naprawdę warto się tym zajmować. Podoba mi się idea Fundacji, żeby z pewnym wyprzedzeniem rozmawiać z firmami o tym, jakimi wydarzeniami kulturalnymi byłyby zainteresowane i w co ewentualnie chciałyby się zaangażować, ponieważ na ogół duże korporacje planują środki adekwatne do swojej strategii rozwoju ze sporą antycypacją. Chęć konsekwentnego działania utrudnia czasem firmom takim jak Siemens zaangażowanie się w wydarzenia spontaniczne, nawet, jeśli są o­ne bardzo ciekawe z punktu widzenia wizerunku firmy czy grupy docelowej. Dlatego wcześniejsza konsultacja z Fundacją będzie dla nas nie do przecenienia.”

Anna Tascher, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w Siemens Sp. z o.o.

 

Szukaj
Logowanie

Raport
Raporty z badań sponsoringu kultury i sztuki opracowanych przez Fundację COMMITMENT TO EUROPE arts & business - kto sponsoruje? co sponsoruje? dlaczego sponsoruje?jak postrzegany jest sponsoring?
więcej »
Copyright 2003-2015 COMMITMENT TO EUROPE arts & businessDeveloped by 305 Studio