Wejście do galerii
Strona główna » CTE » a & b na świecie

arts & business na świecie

Korzenie idei arts & business sięgają lat 60, kiedy to w Nowym Jorku powstała pierwsza tego typu organizacja na świecie - Arts & Business Council. Kilkanaście lat później w Wielkiej Brytanii powołano Stowarzyszenie na Rzecz Sponsorowania Sztuki (Association for British Sponsorship for the Arts – obecnie Arts & Business UK). Z czasem w krajach Europy Zachodniej zaczęło powstawać coraz więcej organizacji propagujących idee arts & business, w efekcie czego sponsoring kultury i sztuki stał się niezwykle popularnym narzędziem marketingu.

 

Instytucją zrzeszającą europejskie stowarzyszenia, fundacje i instytuty propagujące ideę arts & business jest CEREC - Europejski Komitet Biznesu, Kultury i Sztuki (European Committee for Business, Arts and Culture). Organizacja ta powstała w 1991 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. 

 
Fundacja COMMITMENT TO EUROPE arts & business współpracuje z międzynarodową siecią instytucji i stowarzyszeń Arts & Business - między innymi z European Committee for Business, Arts and Culture (CEREC), Arts & Business Council w Nowym Jorku, Foundation Prométhéa w Brukseli - których działania zmierzają do wzbogacania światów biznesu i sztuki poprzez poszukiwanie w sztuce inspiracji dla biznesu oraz wspieranie sztuki poprzez biznes

 

 

Organizacje arts & business na świecie:

 

Australia
www.abaf.org.au
Austria
www.iwk.at
Belgia
www.promethea.be
Dania
www.nyxforum.dk
Francja
www.admical.org
Holandia
www.kunst-en-zaken.nl
Irlandia
www.business2arts.ie
Japonia
www.mecenat.or.jp

Kanada
www.businessforarts.org
Korea
http://www.mecenat.or.kr/
Niemcy
www.aks-online.org
Norwegia
www.kulturognaringsliv.org
Portugalia
www.flad.pt
Szwajcaria
www.culture-economie.ch
Szwecja
www.kulturnaringsliv.se

Węgry
www.summa-atrium.hu
Wielka Brytania
www.aandb.org.uk
Włochy
www.impresacultura.it
Stany Zjednoczone
www.artsusa.org

 

Szukaj
Logowanie

Raport
Raporty z badań sponsoringu kultury i sztuki opracowanych przez Fundację COMMITMENT TO EUROPE arts & business - kto sponsoruje? co sponsoruje? dlaczego sponsoruje?jak postrzegany jest sponsoring?
więcej »
Copyright 2003-2015 COMMITMENT TO EUROPE arts & businessDeveloped by 305 Studio