Wejście do galerii
Strona główna » badania / publikacje » publikacje

Publikacje

"Sponsoring kultury i sztuki w praktyce. Istota sponsoringu. Aspekty prawne. Case studies."

 Warszawa, 2007

 

„Sponsoring kultury i sztuki w praktyce” to pozycja stworzona z myślą o wszystkich tych, którzy chcą w sposób świadomy patrzeć na możliwości, jakie kreuje sponsoring kultury i sztuki w Polsce. Zamieszczone w publikacji informacje mają charakter praktyczny i stanowią zaledwie zarys zagadnień, a nie ich dogłębną analizę. W publikacji znalazły się rozdziały omawiające kwestie wielokrotnie zgłaszane Fundacji jako problematyczne: czy sponsoring jest bliżej marketingu czy CSR-u? Czy firmie nie angażującej się w sponsoring warto zaproponować działania w ramach odpowiedzialności społecznej firm? Co wiąże się ze zmianą ujmowania sponsoringu i mecenatu jako tożsamych działań? Jakie są prawne uwarunkowania sponsoringu? Gdzie można znaleźć przykłady dobrych praktyk sponsorskich? – To zaledwie kilka pytań, które stale powtarzają się w rozmowach ze współpracującymi z CTE arts & business firmami i instytucjami.

 

"Sponsoring kultury i sztuki w praktyce“ to przede wszystkim praktyczny poradnik, podpowiadający jak rozmawiać z potencjalnym sponsorem, konstruować ofertę, pisać umowę, prowadzić projekt. Integralną częścią publikacji jest rozdział poświęcony dobrym praktykom z zakresu sponsoringu kultury i sztuki. Na jego łamach opublikowano osiem case studies opisujących efektywne działania firm w zakresie inicjowania, organizaowania oraz wspierania projektów kulturalnych. Dotyczą one zaangażowania firm takich jak: ACCENTURE, BGŻ, BPH, BZ WBK, PKN ORLEN, SAMSUNG, YES oraz ZEC BYTOM.

 

Recenzentem książki „Sponsoring kultury i sztuki w praktyce“ jest profesor Emil Orzechowski z Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Patronat medialny nad pozycją objęły BRIEF, Media i Marketing Polska oraz Merlin.pl.

 

"Sponsoring kultury i sztuki w praktyce. Istota sponsoringu. Aspekty prawne. Case studies." red. Agata Podczaska i Kamila Kujawska-Krakowiak

wydawca: Commitment to Europe - Arts & Business
miejsce wydania: Warszawa
data wydania: 2007
ISBN: 978-83-925956-0-1
liczba stron: 200
kategoria: poradniki

Zamówiena prosimy składać na office@cte.org.pl

Szukaj
Logowanie

Raport
Raporty z badań sponsoringu kultury i sztuki opracowanych przez Fundację COMMITMENT TO EUROPE arts & business - kto sponsoruje? co sponsoruje? dlaczego sponsoruje?jak postrzegany jest sponsoring?
więcej »
Copyright 2003-2015 COMMITMENT TO EUROPE arts & businessDeveloped by 305 Studio